Yaz Sezonu Terlik Trendleri

Yaz Sezonu Terlik Trendleri

Yaz Sezonu Terlik Trendleri

Ayakkabı ve terlik modası sezonluk olduğu için her bir sezon için farklı koleksiyonlar meydana getirilir. Dünyada ve ülkemizde de durum aynı şekilde bir işleyişe sahiptir. Söz konusu işleyiş neticesinde ortaya çıkan koleksiyonlar o sezonun trendlerini belirler. En trend olan ürünler genelde en çok üretilen ürünler şeklinde görülse de asıl durum daha da farklıdır. Sezonluk trendleri belirleyen kullanımların aylar öncesinden yapılan üretimlere bağlı olduğunu ifade edebiliriz. Yaz sezonu ile ilgili terlik trendlerinin farklı farklı detaylar içeriyor olması kadın ya da erkek ev terliği gibi ürünlerin de bu trendler arasına dahil olmasında etkilidir. Gelecek olan örnekler tüm ürünleri kapsayan örneklerdir. Bu anlamda ürün gruplarının materyallerinden modellerine kadar pek çok detay önem taşımaktadır.

Terlik modelleri içerisinde özellikle kadın terlik modelleri hakkında erkek terlik modellerine göre daha fazla ön planda olduğu görülmektedir ki kadınların daha fazla bu ürünü kullandıkları bilinir. Gerek dış ve gerekse de iç mekânlarda kullanılan bu ürünler adeta rahatlığın timsalidir. Dolayısıyla söz konusu trendlerin kadınların eğilimleri ile belirlendiği de gerçek bir bilgidir. Yaz sezonu terlik trendlerinin başında gelen etnik çizgiler farklı ipler kullanılarak yapılan örneklerin püsküller veya bloklar şeklinde bantları yapıştırılması veya bizzat söz konusu üretimlerden müteşekkil olduğu ürünler de gözlemlenir. Etnik detayların geçerli olduğu bu terlik grupları içerisinde boncuk kullanımı da sıklıkla rastlanan bir durumdur. Özellikle yaz mevsiminde daha aydınlık görünümlerin elde edilebilmesi parlak taşların dizimini terlikte daha şık hale getirmektedir. Yaz için geçerli olan vazgeçilmez trendler arasında parmak arası terlikler de yer alır. Özellikle sünger, kauçuk tabanlar ile desteklenen mikro fiber terlikler yaz için oldukça konforlu ürünlerdir.

Kadın terlik modelleri içerisinde yaz sezonun trendleri arasında sandalet terlikler de vardır. Sandalet terliklerin önemli özelliği dönüştürülen ürünler olmasıdır. Topuk üzerine çıkan bantlarla sandalet haline gelen terlikler aynı hareketin ayak boynuna doğru itilmesi ile birlikte terliğe dönüşür. Bu ürünlerin hem gündüz ve hem de gece kullanımına olanak tanıması oldukça önemli bir avantaj olarak değerlendirilir. Muya yaz koleksiyonu ile her zevke uygun bir üretimde bulunmuştur.

Moda ve Yaşam