Windows 10 yükseltme işlemi nasıl yapılır?Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına Windows 10 yükseltme imkanı için verdiği süre dolmuş olsa da …

Windows 10 yükseltme işlemi nasıl yapılır?Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına Windows 10 yükseltme imkanı için verdiği süre dolmuş olsa da …

Adım 1:  İlk olarak buraya tıklayın ve Microsoft’un Windows 10 indirme ekranına gidin.

Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda yer alan “aracı şimdi indir” seçeneğine tıklayın. Tıkladığınızda media oluşturma aracı çalışacak.

 

Adım 2: Bu aracı açın ve “koşulları kabul et” seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Kendi bilgisayarınızı yükseltmek istiyorsanız “bu bilgisayarı yükselt” seçeneğini seçin.

Bu işlem biraz uzun sürebilir. İşlem tamamlandıktan sonra uygulanabilir bildirimler ve lisans koşullarını kabul edin.

 

 

 

Adım 4: Windows 10 yüklemeye hazır hale gelecek. Mavi renkli “saklama ayarlarını değiştir” kısmına tıklayarak ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bu noktada sizlere üç seçenek sunulacak; Hiçbir verinizin silinmesini istemiyorsanız ilk seçeneği seçmelisiniz. Yalnızca kişisel dosyalarınızın kalmasını istiyorsanız ikinci seçeneği seçmelisiniz. Bu noktada yüklü programlarınız ve Windows ayarlarınız sıfırlanabileceğini belirtelim. Son seçenek ise her şeyi silecektir.

 

Adım 5 : Tüm bu işlemlerden sonra “yükle” seçeneğine tıklayarak yükleme ekranına geçebilirsiniz.

Bu işlemler biraz zaman alacak. İşlem gerçekleşirken bilgisayarınızı kapatmamanız gerekiyor.

 

Adım 6: Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “cihazınız için gizlilik ayarları” ekranı ile karşılaşacaksınız.

Bu ekrandan gizlilik ayarlarınızı kendi kullanımınıza göre ayarlayıp “daha fazla bilgi edin” seçeneğine tıklayarak detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ve yine bu ekranda yer alan devam seçeneğine tıklayın.

Tüm bu adımlarla verilerinizi koruyarak Windows 10 yükseltme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Adım 7: Kontrol Edin

Başlat>ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>etkinleştirme adımlarını uygulayarak yükseltme işleminin başarılı olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Ekranda hala Windows 10’a dair bir şey göremiyorsanız ürün anahtarı kısmına orijinal Windows 7 ya da Windows 8 ürün anahtarınızı girmeniz yeterli olacak.

 

Kaynak: kendisihaber.com

Teknoloji