U17 Milli Voleybol Takımı Üst Üste Ikinci Kez Avrupa Ikincisi

U17 Milli Voleybol Takımı Üst Üste Ikinci Kez Avrupa Ikincisi

U17 Finali İtalya’da Oynandı

Bilindiği gibi geçtiğimiz sezon U17 Avrupa Şampiyonası katılımcıları arasında Türkiye iddialı ve baskın zorlu bir takım olarak değerlendiriliyordu. Çekya’da düzenlenen müsabakada forma terleten milli oyuncularımız her maça organize ve son derece odaklanmış olarak çıktı. Geçen sene 2. Olarak tamamladıkları aynı yarışmada gene 2. Olarak turnuvayı tamamladı. Final maçında karşılaştıkları İtalya takımı ile kıran kırana geçen mücadele 3 -1 İtalya’nın başarısı ile sonlandı. Milli oyuncular Gümüş madalyayı ülkelerine getirirken sportif değerlendirmelerde son derece etkili bir şekilde turnuvaya damgayı vurdu. Uzun yıllar finalin vazgeçilmezlerinden olduğunu tüm Avrupa’ya ispat etti.

Final Maçı İatatistiksel Verileri

İtalya ile yapılan final maçı SPORT Hall TJ SLAVİA salonunda gerçekleşti. Taraftarium24 adresinde naklen verilen maçı Azerbeycanlı Fuad Aghayev ve Bulgaristanlı Stoyan Barev yönetti. Maçı izlemek için internete canlı maç izle yamak yeterliydi. 92 dakika boyunca soluk soluğa geçen maçta ilk set 20 dakika sürerken geri kalan 4 set 24 er dakika şeklinde sürdü.

Set skorlarına bakıldığında son sete kadar sonucun gidip geldiği görülebilir. İtalya sırasıyla 25, 23, 25, 25 sayıları kaydederken Türkiye 16, 25, 20, 22 sayı alarak maçı kaybetmiştir. Genel değerlendirmede takımın savunma kısmında eksik kaldığı pozisyonlar ve bitiriciliğinin geliştirilmesi gerektiği yapılan yorumlar arasındadır.

U17 Kızlar Milli Voleybol Takımı

U17 kategorisinde Türkiye formasını terleten milli oyuncular arasında Eslem Yılmaz, Defne Devrim, Ceylin Kuyan, Nisan Eroğuz, Begüm Kaçmaz, Elif Nur, Bianka İlayda Mumcular, Ece Şenyapıcı, Talya Olcay, Simge Özbey ve Eylül Boztepe yer almaktadır. Smaçör olarak Ceylin ve Eslem harikalar yaratırken orta oyuncu Nisan Eroğuz ve Begüm Kaçmaz farklı maçlarda gösterdikleri muazzam potansiyeli ortaya koyamamış kendinden beklenen performansları tam olarak sergileyememişti.

İtalyan U17 takımı temsilcileri ise Esposito, Adigwe, Manfredini, Monaco, Del Freo, Alloui ve Bonafede’den oluşmaktadır. Kadrosu son derece profesyonel olan İtalyan milli voleybolcuları değişmeli olarak Amoruso ve Coba dan da kilit yerlerde sayı bularak final maçını kazanmış müsabakadan birinci ayrılmıştır.

Spor