Samsung, Quick Share Windows’a geliyorSamsung, AirDrop alternatifini Windows 10 bilgisayarlara getirmeye hazırlanıyor. Samsung ve Microsoft…

Samsung, Quick Share Windows’a geliyorSamsung, AirDrop alternatifini Windows 10 bilgisayarlara getirmeye hazırlanıyor. Samsung ve Microsoft…

Aggiornamenti Lumia‘ya göre Samsung, Quick Share özelliğini Microsoft Store üzerinden Windows 10 PC’lerde tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu güncellemenin, Bluetooth veya Wi-Fi Direct kullanarak akıllı telefonlar ve Galaxy cihazları arasındaki içerik aktarımın şu anki çalışma şekline benzer bir işlevsellik getireceğini belirtelim.

Apple‘ın AirDrop özelliğine alternatif olarak Samsung tarafından geliştirilen Quick Share, kullanıcıların cihazları arasında dosya aktarımı sağlamaları için sunulan en iyi yollardan bitanesi.

O sebeple, Samsung’un Windows 10 ile böyle bir iş birliğine gidiyor oluşu birçok kullanıcı tarafından zaten beklenen bir özellikti. Raporda ortaya çıkan bilgilere göre bazı kullanıcılar uygulamaya zaten erişmiş durumda.

Samsung ile Windows 10’un iş birliğini güçlendiren Quick Share uygulamasının yakında tüm kullanıcılar tarafından Microsoft Store‘da erişilebilir olması bekleniyor.

Microsoft Pinterest ile yakından ilgileniyor

Yazılım devi Microsoft’un, sosyal medya platformu Pinterest ile görüşmeler yaptığı iddia ediliyor. Microsoft’un sosyal ağ ile Azure bulut sistemleri amacıyla görüşme yaptığı bildirildi.

Kaynak: yayinyapan.com

Teknoloji