Saç Asidik Mi Yoksa Bazik Yapıda Mı Olması Gereklidir

Saç Asidik Mi Yoksa Bazik Yapıda Mı Olması Gereklidir

Saç Asidik Mi Yoksa Bazik Yapıda Mı Olması Gereklidir?

Saçlar kendi yapıları gereği belirli bir dengeye sahiptirler. Saçların genel kapsamı ile beraber olmak üzere asidik ya da bazik yapıda olmalarının yanı sıra belirli bir pH dengesinde bulunmaları ve bulunmuş oldukları bu pH dengelerini korumaları da oldukça öneli olan bir durumdur. Bir bireyin sağlıklı olacak bir şekilde saçlarının pH dereceleri yaklaşık olarak 5.5 olmalıdır. Bu değerin altında ya da bu değerin üzerinde olması durumlarında saç asidik ya da bazik yapıya kavuşur ve bu da saçın sağlıksız bir yapıda olduğunu gösterir. Bu yüzden saçlara gerekli bakımın yapılması, saçın pH dengesinin korunuyor olması saçlar için gerekli olan bir durumdur. Aynı zamanda saçın pH dengesinin bozulmaması adına kullanılacak olan saç bakım ürünleri içerisinde paraben içeren maddelerin bulunmamasına dikkat edilmesi gerekir. Paraben içeren saç ve saç bakım ürünleri saçın pH dengesi ile oynar ve yapısını bozar.

Saç Bakım Ürünlerinde Kullanım Nasıl Olmalıdır?

Saç bakım ürünlerinin kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Bu kullanım aşamasında kullanım zamanında aşırıya kaçma ya da az kullanma durumlarına dikkat edilmelidir. Bir ürünün kullanımı için aşırıya kaçılır ise ya da gereğinden az kullanılır ise saç kimi zaman ters tepki verir ve kimi zamanda beklendiği etkiyi göstermez. Bu yüzden saç bakım ürünlerinin, saç bakım yağ ve yağ çeşitlerinin kullanımına oldukça dikkat edilmesi gerekir. Kullanım yöntemlerinde ise genellikle saç diplerinden uçlara doğru ya da sadece saç diplerine uygulanması gerekir.

Kerastase Saç Bakım Ürünleri Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Kerastase saç bakım ürünleri kendi markası içerisinde çokça çeşitli ürünler olup, çokça farklı ürünler olarak yer almaktadır. Kimi ürünler her yıkamada kullanılmaso gerekirken kimi ürünler ise hatada 1 ya da en fazla 2 kez kullanılmalıdır. Kerastase şampuan ve şampuan serileri içerisinde yer alan tüm ürünler her saç yıkamada kullanılabilir. Ancak marka içerisinde yer alan bazı ürünlerin fazla ya da gereğinden daha az kullanılmaması bir gereksinim olarak yer alan durumdur.

Moda ve Yaşam