Rüyada Anahtar Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Anahtar Görmek Ne Anlama Gelir

Anahtar ile bir yeri açmak hayra, kapatmak ise şer ile yorumlanır. Anahtar görmek Allah (C.C) bir şey istemeye, dua etmeye işaret eder. Elinde anahtar görmek abdest alıp ibadet etmeye işaret eder. Elinden anahtarın düşürdüğünü görmek namaz kılmamaya, kötü davranmaya işaret eder. Anahtar görmek ayrıca rızk, helal mal, evlat, koca ve hacca gitmek ile de tabir edilir. Birçok anahtar görmek yüksek bir mertebeye erişir. Anahtar ile bir yeri açmak, büyük bir kimseden yardım almaya, düşmanlara galip gelmeye işaret eder. Anahtar aldığını gören kişinin kazancı çoğalır, hazine bulur. Anahtar kaybetmek erkekler için evlenmeye, bayanlar için aile yaşantısında ki olumsuzluklar ile tabir edilir. Anahtar bulmak çok büyük zorluklar ile iyi bir gelecek sağlamaya işaret eder.

Anahtar ile kapı açmak, birçok problemin üstesinden gelmeye işaret eder. Kırılmış anahtar görmek, arkanızdan konuşan kimseler ile tabir edilir. Hayatınızın değişmesi, beklenmedik olaylar gelişmesine işaret eder. Kirmani’ ye göre; anahtar ile bir yeri kilitlemek, evlenmeye, elinde cennetin anahtarını görmek hayırlı bir iş yapmaya işaret eder. Cabir’ül Magribi’ye göre elinde anahtar görmek temiz su ile abdest alıp, namaz kılmaya işaret eder. Cafer’i Sadik’a göre; anahtar görmek kederden kurtulmaya işaret eder. Bir şeyi anahtar ile açmak bazı kişilerden yardım almaya işaret eder. Ebu Sait El Vaiz’e göre; demirden anahtar kuvvet ile tabir edilir. Anahtar ile bir yer açmak, iyilik görmeye işaret eder.

Rüyada Anahtar Görmek Nedir?

Rüyada anahtar görmekanahtarın şekline ve durumuna göre farklı şekilde tabir edilmektedir. Anahtarla kapıyı açmanız, anahtarı kaybetmeniz ya da bulmanız farklı farklı durumlara işarettir. Kişi rüyasında anahtar gördüğü zaman bunun ne anlama geldiğini de merak etmektedir. Genel olarak anahtarla kapıların açıldığını düşünürsek dini bir yorum olarak da rüya sahibinin ilim ve Kur’an’ın kapılarını açtığını söyleyebiliriz.

Rüyada anahtar görmek, bilinmeyen olayları ya da durumları keşfetmek demektir. Anahtar burada bir semboldür. Rüya sahibinin içinde bulunduğu gizemli bir durum varsa o durum için çözüm aradığına işarettir. Kişinin içinde bulunduğu ruhsal durumu anahtar sembolize etmektedir. Onu kaybetmek yaşamınıza dair çözüm aradığınız konularda sonuçsuz kalacağınıza işarettir.

Rüyada Anahtar Görmek Dini Bakımdan Yorumları

Dini bakımdan rüyada görülen anahtar farklı durumlara işaret etmektedir. Kirmani’nin yorumuna göre rüyada anahtarla bir yerin açılması hayırlı işlere, kilitlenmesi şer getiren işlere delalettir. Zor ve güç olan işlerin kolaylaşması, keder ve gamdan kurtulmak, hastaların şifa bulması, muradı olanların muratlarına ermesi, duaların kabulüne, ilme ve yüksek mertebelere işarettir.

Elinde cennet anahtarı gören kişi yapmış olduğu ibadetlerle nasiplenecek demektir. Dini yoruma göre çok anahtar sahibi olan kişi saltanatlı ve şerefli bir hayat sürer. İmam Nablusi’nin yorumu rüyada anahtar göreniçin şöyledir: Rızık, ilim, mal, kabul olunan dua, hac ibadeti, zevce ve hayırlı evlatlar…

Cabirü’l-Mağribi rüyada elinde anahtar gören kişinin abdest alarak namaz kılmaya ve ibadetlerine devam etmesini söylemektedir. Aynı zamanda elinden anahtar düşenin namaz konusunda tembelleştiğini bildirmektedir. Elde olan anahtar Allah’tan dilenen istekler, dualar ve istiğfar demektir.

Abdülgani Nablusi yorumuna göre rüyada anahtar görmek, kişinin düşünceleri ile yakından ilgilidir. Anahtarı olduğu halde kapılarını açamayanlar, hayatta yeteri kadar kazanç sağlayamayacaklardır. Onlar ne kadar çalışsa da kazançları ancak karnını doyurmaya yetecektir.

Genel Kültür