Ronaldo Ya Yeşil Işık

Ronaldo Ya Yeşil Işık

Manchester United’ın yeni menajeri olan Erik ten Hag De Telegraaf’a yaptığı röportajda Cristiano Ronaldo’nun geleceğine dair ne gibi sonuçlar olacağını dile getirdi.

Bu sezon takım olarak  beklenilen sonuçları bir türlü kazanamayan Manchester United’da Cristiano Ronaldo da megapari gösterdiği performansla eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı ve beklentilerin altında kaldığı öne sürüldü. Öte yandan özellikle son haftalarda ritim bulan ve performansını arttıran Portekizli yıldız bu sezon attığı 18 Premier Lig golüyle takım içerisinde bu alanda zirveyi alışıldığı gibi kimseye bırakmıyor.

Manchester United’da gelecek sezondan itibaren görevlerinin başına geçecek olan Hollandalı menajer Erik Ten Hag, tarihin en iyi futbolcuları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo’nun geleceği hakkında birkaç şey söyledi:

“Ronaldo şu ana kadar gösterdikleriyle bir devden farksız, kimse onun başarılarını, yeteneğini inkar edemez. Onun hala hırsından hiçbir şey kaybetmediğini düşünüyorum. Tabii ki onu takımda bu sezonda da bulundurmak isterim. Bu yıl Manchester United için çok önemli bir konuma sahipti ve harika istatistikler üretti.”

Cristiano Ronaldo, yakın zamanda çıkan konuşmalarında Ten Hag’ın Ajax’ta gösterdiği başarılarının üstünde durmuştu.

“Onun hakkında bildiğim şeylere göre Ajax’ta iyi bir performans gösterdi ve beğenileri kazandı. Çok tecrübeli bir hoca. Ama ona zaman vermemiz gerekiyor, takıma adapte olmasını beklemek lazım. İşler onun istediği yönde değişmeli.

Umarım başarılı bir sezon geçiririz, tabii ki. Çünkü başarıya sahip olursak Manchester da  United kulübü de başarılı olur. Biz yalnızca futbolcular olarak değil aynı zamanda taraftarlar da çok başarılı ve heyecanlı. Bu yüzden onların etkisi de göz ardı edilemez.”

Spor