Roger Federer Tenis Dünyasında Bir Efsanedir

Roger Federer Tenis Dünyasında Bir Efsanedir

Federer Kariyeriyle Büyülüyor

Roger Federer tenis dünyasında bir efsanedir. Rekor kıran 20 Grand Slam şampiyonluğu, 100 ‘den fazla ATP Tour şampiyonluğu kazandı ve art arda 310 hafta boyunca dünyanın bir numaralı sıralamasında yer almıştır. joybet

8 yaşında tenis oynamaya başladı ve 1998 yılında profesyonel oldu. Kariyeri boyunca, 16 Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanmak, ATP Dünya Turu Finali kazanan ilk oyuncu olmak, Open Era erkek rekorunu çoğu şampiyonluğu için test etmek ve Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan en yaşlı oyuncu olmak gibi birçok büyük başarı elde etti.

Roger Federer, zarafeti ve sportmenliği ile tanınır. Sonuç olarak, en yüksek övgüleri kazandı. 2003 -2018 yılları arasında her yıl Yılın İsviçreli Spor Kişiliği seçildi ve aynı zamanda dört kez BBC Yılın Denizaşırı Spor Kişiliği seçildi. 2020 yılında International Tennis Hall of Fame’e kabul edildi.

Roger Federer’in tenis kariyeri şaşırtıcı bir başarı ve dayanıklılık yolculuğu oldu. Profesyonel kariyerine Ekim 1998 ‘de Swiss Indoors’da 17 yaşındayken başladı. İlk tekler şampiyonluğunu 2001 Milan Indoor’de ve ilk Grand Slam şampiyonluğunu 2003 Wimbledon’da kazandı.

ATP Dünya Turu Finallerinin 6 kez galibi, Wimbledon’da 8 kez şampiyon ve tekler, çiftler ve karışık çiftler yarışmalarında 20 kez Grand Slam şampiyonu oldu. Ayrıca dünya 1 numarası olarak 310 haftalık bir kariyer rekoru elde etti.

Spor