Mağrur Ağaç Vefalı Ağaç Masalı

Mağrur Ağaç Vefalı Ağaç Masalı

Masal oku yılmaz çok iyi bir berberdi. En güzel modelleri Yılmaz çıkarırdı çocuklar tıraş olmayı sevmezken bir çocuk Yılmaz’ın yanında tıraş olmuştu herkes çok merak ediyordu çocuk nasıl alamamıştı fakat Yılmaz çocuğa traş ederken masal ve hikaye anlatıyordu çocuk artık tıraş olmayı çok seviyor ve arkadaşlarına da anlatmıştı. O günden sonra oradaki bütün çocuklar Yılmaz’ın yanında tıraş oldular ve istedikleri modeli Yılmaz yapabiliyordu çünkü Yılmaz o şehrin en iyi berberiyiydi. Artık Yılmaz çocuklarına da berberci öğretmiş ve işin sırrını onlara da anlatmıştı küçük çocukları traş ederken onlara masal ve hikaye anlatması gerektiğini söylemişti böyle çocukları da tıpkı Yılmaz gibi çok iyi bir berber oldular.

Nsrettin hoca fıkraları Murat Deniz fotoğraf dükkanında daha yeni işe başlamıştı işi hiç bilmiyordu. Fakat işi gülmek için çabalıyordu bir gün patronuna bir masal ve hikaye anlattı Murat daha azimli çalışacak kendisine güvendi hemen işe koyuldu daha çok öğrenmek için daha çok çabaladı ve kısa süre içerisinde Murat çok iyi bir fotoğrafçı oldu. Küçük çocuklar fotoğraf çekilirken Murat onlara masal ve hikaye anlatır müşterilerle çok güzel bir bağ kurmuştu artık müşterileri Murat’ın daha iyi çektiğini düşünerek hep onun yanına gelmeye başladılar. Patronum Murat’ı takdir edip daha çok çabalaması gerektiğini ve daha çok öğrenmesi gerektiğini bu masal ve hikaye borçlu olduğunu söyledi.

Hasan ambulansta çalışıyordu bütün hastalara yardım etmek için tüm gücüyle çalışıyordu. Hasan babasının kendisini anlattığı masal ve hikayeleri hiçbir zaman unutmaz ona göre işini güzel yapardı. Bütün hastalığı zamanında hastane yetiştiren Hasan herkesin takdirini toplamış ve herkes tarafından ayın elemanı seçilmişti. Hasan’ın çocukları olmuştu Hasan çocuklarına babasından öğrendiği masal ve hikayeleri anlatır ve onları da hayatında başarılı olmasını isterdi ve çocuklarda Hasan’ın anlattım masal ve hikayeleri çok beğenir ve hayatında çok büyük başarılar sağlamışlar. Hasan’ın anlattım masal ve hikayeler nesilden nesile torunlarına anlatılmaya devam etti.

https://masaloku.com.tr/

Genel Kültür