Lokanta Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Lokanta Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Endüstriyel mutfak ekipmanları tüm gıda işletmeleri için son derece değerlidir. Bu ekipmanlar oldukça yüksek performans verdiği gibi hijyenik açıdan da en doğru kullanımı sağlamaktadır. Hızlı ve yüksek kapasitedeki servisler için en ideal seçim bu ekipmanlardır.

Lokanta açmak isteyen girişimciler minimum 4-5 ekipmanını mutlaka endüstriyel sanayi tipi malzemelerden seçmektedir. Peki bu malzemeleri nelerdir nasıl özellikleri vardır gelin birlikte inceleyelim. 

Lokanta Endüstriyel Fırınlar

Pişirici ekipmanlar arasında yer alan fırınlar büyük bir önem arz eder. Pişirilecek ürünlerin zamanlaması, pişme dereceleri ve lezzeti bu fırınlar sayesinde olur. Yeni nesil fırınlarda dijital otomat sistemi bulunmakta olup sizin yapmanız gereken sadece ürünü fırına vermektir. Ne zamanda hangi kıvamda pişeceğini bu ekipmanlar akıllı sistemleri sayesinde bilir. 

Buharlı fırınlar son yıllarda lokantalar tarafından ciddi anlamda ilgi görmektedir. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu fırınlar, yüksek verimli ısıtma sistemine sahiptir. İki yönlü pişirme özellikleri ile kusursuz bir deneyim sunar. 

En çok kullanılan bir diğer fırın modeli ise doğalgazlı kuzine fırınlardır. Hem ocak görevi gören bu ürünler hemde fırın ihtiyacınızı karşılamaktadır. 4, 6, 8 gözlü modelleri bulunmaktadır. Piyasada hem sıfır modelleri bulunmakta olup hemde ikinci el lokanta malzemesi alanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Fiyatları diğer fırınlar arasında en uygun olanlarıdır. 

Endüstriyel Lokanta Ocakları

Lokanta salonlarında en çok ocakların çalıştığını söylesek yalan söylemiş olmayız. Neredeyse gün boyu açık olan ocakların ilk alınırken kalitesi mutlaka değerlendirilmelidir. İkili, dörtlü, altılı, ventilli ve ayaklı modelleri bulunan bu ocaklar sanayi tipi olup kolay temizlenebilir ve paslanmaz malzemeden üretilir. Ayrıca en çok talep gören ve satılan modelleri arasında set üstü serileride bulunmaktadır. 

Lokanta Paslanmaz Tezgahlar

Yemek ve ürün hazırlığı için en gerekli ekipmanların başında ise paslanmaz hazırlık üniteleri yani tezgahlar gelir. Tek evyeli, iki evyeli, altı raflı, tabalı ve dolaplı modelleri bulunur. Her tür ihtiyacı karşılayan bu özellikli tezgahlar sizleri büyük bir dertten kurtarır. Mutfak bölümünün intizamı ve düzeni için birebir ürünlerdir. Sıfır paslanmaz mutfak tezgahları fiyatları yüksek olmayıp ikinci el paslanmaz tezgah alımlarıda yapabilirsiniz. Farklı boyut ve özelliklerde sürekli ilanları bulunan ürünler arasındadır. 

 

Genel Kültür