Instagramda Hesap Nasıl Silinir

Instagramda Hesap Nasıl Silinir

Instagram’da Hesap Nasıl Silinir?

En popüler sosyal medya hesaplarından olan Instagram, milyonlarca kullanıcısıyla, her geçen gün daha da popülerliğini artırıyor. Ancak sosyal medya hesaplarında sorun yaşayan bazı kullanıcılar hesap nasıl kapatılır, nasıl hesap silinir konularında araştırmalar yapıyor.

Instagram’da hesap kapama ya da hesap silme işlemi geçici kapama ya da kalıcı olarak hesap silme olarak gerçekleştirilebilir. Bunun için geçici kapama ya da kalıcı hesap silme linkleri kullanılabilir.

İnstagram takipçi satın al işlemi gerçekleştirmek için Bayigram.com üzerinden kaliteli ve profesyonel satın alma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kaç Günde Silinir?

Instagram uygulaması üzerinden kullanılan hesapların silinmesi şu an için mümkün değildir. Bunun için Instagram resmî web sitesi üzerinden, hesap ayarları sayfasından silme işlemi gerçekleştirilir.

Hesap kapama işlemi;

  • Kapama işlemi yapılırken, kapama nedeni belirlenmeli ve bu konuda sorulan soru cevaplandırılmalıdır.
  • Instagram kullanıcı adı ve şifresi girişi yapılarak, hesap silme bölümüne giriş yapılır.
  • Kullanıcı profili üzerinden “hesap sil” butonu aktif hale getirilerek, hesap silme işlemi tamamlanır.

Gerçekleştirilen işlem sonrasında, hesap hemen Instagram uygulamasından kaldırılmaz. Üye profilini kimse görmese de hesabınız silinmiş sayılmaz. Silme işlemi yapıldıktan sonra 28 gün süreyle, kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılmaması gerekir.

Bu süre içinde hesaba giriş yapılırsa, silme işlemi geçersiz sayılır. Bu yüzden kullanıcılar, 28 gün boyunca hesabına erişim gerçekleştirmemelidir.

Bilinmeyen Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram kullanıcıları, bazı durumlarda birden fazla hesap açarak, açtıkları hesabı unutabilir. Bilinmeyen ya da şifresi unutulmuş Instagram hesabına giriş yaparken, “giriş yardımı al” bölümü kullanılarak yeni şifre oluşturulur.

Yeni şifre alınırken, e-posta adresi verilir ve yeni şifre, verilen bu e-posta adresine gönderilir. Aynı zamanda şifre yenileme SMS yoluyla da gerçekleştirilebilir. E-posta üzerinden şifre sıfırlamak için; https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ linki kullanılır.

Bilinmeyen ya da şifresi unutulmuş Instagram hesabını kapatmak için, yardım merkezi bölümü kullanılır. Buradan gerekli değerlendirmeler yapılarak, bilinmeyen Instagram hesabının kapatılma işlemi gerçekleştirilir.

Instagram’da Kullanılmayan Hesaplar Siliniyor mu?

Dünya üzerinde kullanılan farklı sosyal medya hesapları vardır ve kullanıcı hesapları, bazı dönemlerde silinebilir. Özellikle Instagram’da kullanılmayan hesapların ne olduğu, Instagram kullanıcıları arasında merak konusudur.

Instagram bu konuda net bir tarih bilgisi vermese de belli aralıklarla, kullanılmayan hesapları kapattığı görülür. Kullanıcıların hesaplarının kapatılmaması için, belli zaman aralıklarında hesaplarını aktif hale getirmeleri, gönderileri beğenmeleri ya da paylaşım yapmaları önemlidir.

Instagram takipçilerinizin çoğalması ve farklı Instagram satın alma hizmetlerinden yararlanmak için, https://bayigram.com/ linkini kullanarak, satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji