İbrahim Tatlıses Kimdir, İbrahim Tatlıses Tüm Şarkıların Indir Dinle

İbrahim Tatlıses Kimdir, İbrahim Tatlıses Tüm Şarkıların Indir Dinle

İbrahim Tatlıses şarkıcı, oyuncu, yönetmen ve televizyon programcısı’ dır. Aynı zamanda iş adamlığı da yapmaktadır. Müzik kariyeri dışında gıda, inşaat ve arama-kurtarma sektöründe de faaliyet göstermektedir. 1952 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Ayağında Kundura Türküsü ile ünlenmiştir. Bugüne kadar 30’dan fazla albüm çıkarmıştır. Birçok filmde oyunculuk ve yönetmenlik yapmıştır. İbo Show programının sunuculuğunu yapmaktadır. Özellikle ülkemiz dışında Ortadoğu ve Yunanistan’da da tanınmaktadır. Ülkemizdeki bilinen lakabı İmparator dur. İbrahim Tatlıses Tüm şarkıları indir ile tüm şarkıları indirebilirsiniz.

İbrahim Tatlıses Çocukluğu ve Sesinin Keşfedilişi

Urfa’ da bir ailenin en büyük çocuğudur. Babası Arap annesi Kürt’ tür. Okula maddi imkanlar sebebi ile gidememiştir. Çocuk yaşlarda çalışmaya başlamıştır. İnşaatlarda çalışmaya başlamıştır. İnşaatlarda türkü söylerken Adanalı bir şarkıcı tarafından keşfedilir. İlk etapta Adana’ da sonra ise Ankara’ da pavyon ve gazinolarda şarkıcılık yapmıştır. Özellikle Ankara’da pavyonda söylemiş olduğu Ayağında Kundura adlı şarkı ile ünlenmiştir. İlk Ankara radyosunda sonrasında ise yıl başı programında yer almıştır. 1970’ li yıllarda ise İstanbul’a yerleşerek müzisyenlik hayatına başlamıştır. Burada ise soyadını veren Yılmaz Tatlıses ile tanışırlar. Siyasi yaşamında ise milletvekilliği için adaylığını koymuştur.

İbrahim Tatlıses ait şarkılar

Bir yol göster, Şaşkın, Ayağında Kundura, Ben İnsan Değil Miyim, Verimli kız, Huzurum Kalmadı, Ceylan, Toprağın Oğlu Sabuha, Elleme İstemem, Gülmemiz Gerek, Yaşamak Bu Değil, Mutlu Ol Yeter, Yalan, Benim hayatım, Mavi Mavi, Gül benim, Gülümse Biraz, Allah Allah, Kara Zindan, Fosforlu Cevriye, İnsanlar, Vur Gitsin Beni, Yemin ettim, Ah Keşkem, Mega aşk, Hadi söyle, Ben de isterim, At gitsin, Selam olsun, Yetmez mi?, Tek Tek, Aramam, Sizler için, Bulamadım, Yağmurla Gelen Kadın, Hani gelecektin, Yayla, Gelmesin’ dir. Yer aldığı filmler; Sabuha, Ayağında Kundura, Kara yazma, Kara Çadırın Kızı, Fadile, Ayrılık Kolay Değil, Çile, Seni yakalayacaklar, Yaşamak Bu Değil, Tövbe, Yalan, İsyan Etmem, Yorgun, Günah, Sevdalandım, Ayşem, Mavi Mavi, Sevmek, Yalnızım, Gülümse Biraz, Yıkılmışım Ben, Sarhoş, Dertli Dertli, Aşıksın, Hülya, Bir kulum işte’ dir.

Kaynak https://enyenimp3indir.net/

Genel Kültür