Güzel Bir Yatak Odası Dekorasyonu İçin 7 İpucu

Güzel Bir Yatak Odası Dekorasyonu İçin 7 İpucu

Yatak odanız rahatlayabileceğiniz, gevşeyebileceğiniz ve huzur bulabileceğiniz kişisel bir sığınak olmalıdır.

Yatak odanızı en sevdiğiniz renkler, koleksiyon parçaları ve yatıştırıcı duygularla dekore etmek, her akşam keyfini çıkarabileceğiniz rahatlatıcı bir inzivaya sahip olmanızı sağlamanın harika bir yoludur.

Günün yorgunluğunu atacağınız yegâne mekan olan yatak odasının ne kadar önemli olduğunu bildiğim için yatak odanızı dekore etmeye başlamanıza yardımcı oluyoruz.

Mobilya markaları modellerini incelerken tavsiyelerimizi göz önünde bulundura bilirsiniz.

Naif Paleti Seçebilirsiniz.

Yatak odanızda cesur ana renkler kullanmak yerine, yatıştırıcı tonları ve dinlendirici bir monokrom ton paleti seçin.

Mavi, lavanta veya yeşilin yumuşak tonları sakin ve dingin olarak kabul edilirken, zengin mücevher tonlu tonlar (düşün: zengin zümrüt veya derin nar) rahatlık ve rahatlık havasını belirlemeye yardımcı olur.

Parlak pembe yerine allık, mandalina yerine bakır gibi favori renklerinizin tonlanmış versiyonlarını yatak odasında da kullanabilirsiniz.

Gözleri ve zihni yoran renkler yerine, daha dinlendirici, günün yorgunluğunu atabileceğiniz ince tonlar seçmenizde fayda var.

Tavanı Kesinlikle Unutmayın

Tavana genellikle bir odadaki beşinci duvar denir, ancak yatakta uzanırken ona baktığınız bir yatak odasında özellikle önemli hale gelir.

İnce bir desen veya yumuşak bir renk eklemek, odayı daha şık ve düşünülmüş hissettirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Tavanı görsel olarak indirmeye ve alana rahatlık ve samimiyet hissi vermeye yardımcı olacak duvar renginin biraz daha hafif bir versiyonunu boyamayı da deneyebilirsiniz.

Diğer çözümler, tavanı şablonlara veya duvar kağıdı yapmak, kiriş veya pervaz şeklinde mimari elemanlar eklemek veya dekoratif bir boya işlemi kullanmak olabilir.

Ek bir lüks dokunuş için, üstünüzdeki “beşinci duvara” renk, desen ve doku getiren kristal veya narin tonlardan oluşan kalıplanmış bir madalyon ve avize ekleyin.

Bu şekilde ince renkler ve naif tavanlara İnegöl mobilyası eklemeniz kaçınılmaz olabilir. Mobilya tercihinde yine kalın tonlu yorucu renkler yerine naif, dinlendirici renkler tercih edebilirsiniz.

Dekoru Sade Tutun

Hangi dekorasyon stilini seçerseniz seçin, bir yatak odası rahat, karmaşık ve zarif görünmelidir. Hareket kolaylığı için, yatak ile yan duvarlar veya büyük mobilya parçaları arasında en az 3 fit ve yatak ile masa ve şifonyer gibi alçak mobilyalar arasında en az 2 fit bırakın.

Dolaptan veya banyodan çıkmak için yatağın etrafında dolaşmak zorundaysanız, işleri daha düzenli hale getirmek için yatağı nasıl hareket ettirebileceğinizi düşünün.

Bunun ötesinde, yatak odanızı yalnızca ihtiyacınız olan şeylerle donatın. Bir yatak, bir ya da iki komodin, bir şifonyer ve bir sandalye ihtiyaçlardır.

Diğer her şey dağınıklık olarak kabul edilebilir ve alanınızdaki kaos veya iş hissine kolayca katkıda bulunabilir. Aksesuarlar da minimumda tutulmalıdır.

Güzel bir sanat eseri seçin, bazı aile fotoğrafları düzenleyin, çiçekler ve mumlar ekleyin ve geri kalanı nefes alsın.

Doğru Boyutta Mobilya Seçin

Yatak odasını gereksiz ve beyin yakan parçalarla donatmayın, olabildiğince sade ve az eşya kullanmaya çalışın. Aldığınız yataklar konfor ve estetik yanında sade görünsün.

Yatak odası takımı mobilyası almaya hazır olduğunuzda, bir kat planı ve alanın ölçülü bir çizimi ile başlayın. Mobilya, içinde yaşadığı odaya uymalıdır – bu özellikle yatak odası mobilyaları için geçerlidir. Küçük bir yatak odası için ağır, geniş bir yatak ve şifonyer seçmeyin.

Tavan yüksekse, uzun bir başlık, onu gözle görülür şekilde küçültmeye yardımcı olacaktır. Yatak odanız büyükse, daha geniş alana da uygun mobilyalar seçin.

Ekstra kare görüntüleri doldurmaya yardımcı olmak için yatağın ucuna bir sandalye ve sedir ekleyin veya bir mobilya parçası yerleştirin. Çok küçük olan mobilya ve aksesuarlar büyük bir odada kaybolmuş gibi görünecektir.

Geniş alanlara sahip olun

Yatak odasında ne kadar geniş alan elde ederseniz kendinizi o kadar rahat ve özgür hissedeceksiniz. Bundan dolayı mümkün olduğunca yatak odası için geniş alan kazanmaya çalışın, elinizdeki alanı ekonomik kullanın.

Bir yatak odasının dingin hissine katkıda bulunmak için, eşyalarınızı gözden uzak tutun. Bu, odanın daha sakin ve ferah görünmesine yardımcı olacaktır.

Kitapları, losyonları ve okuma gözlüklerini kolayca ulaşılabilecek ancak gözden uzak tutabileceğiniz çekmeceli veya kapaklı bir komodin seçin. Daha fazla depolama için etekli bir masa veya çekmeceli küçük bir şifoniyer harika bir seçenektir.

Yatağın dibindeki bir sandık veya depolama tezgahı, fazladan çarşaf, battaniye ve yastıkları saklamak için harika bir yoldur. Ulaşılması kolay kitaplar ve aksesuarlar için yerleşik raflı veya sürgülü panelli bir başlık kullanın.

Daha küçük aksesuarları veya sezon dışı kıyafetleri tutmak için yatağın altına sığ kutular yerleştirin ve güzel bir yatak eteği ile saklayın. Son olarak, özel olarak tasarlanmış bir organizasyon sistemi de mevcut dolap alanınızdan maksimum düzeyde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Özel Köşe Ekleyin

Oturup kitap okumak için sessiz bir yerle kendinize özel bir muamele yapın.

Samimi bir okuma veya dinlenme alanı oluşturmak için tek yapmanız gereken, yatağınızın ucunda veya bir köşede bulunan rahat bir sandalye ve taburedir. Odanız varsa, manzaranın ve doğal ışığın tadını çıkarmak için yatak odası penceresinin altına bir pencere oturağı yapın.

Lüks Nevresimlerle Kendinizi Şımartın

Lüks her zaman pahalı olmayabilir, pahalı da lüks olmaya bilir. Bundan dolayı ciddi bir nevresim araştırmasına çıkın, bu maceralı yolculukta fiyata değil ürünün kalitesine odaklanın.

Yatak odanızı güzel ve lüks kumaşlarla donatmak, alanınızın konfor faktörünü arttırmanın harika bir yoludur. Genel bir kural olarak, yüzde 100’den az pamuk veya 350 veya daha fazla yüksek iplik sayısına sahip keten çarşaflar satın almayın.

5 yıldızlı bir otelden geliyormuş gibi hissettiren çarşafları, profesyonel yıkama ve ütüleme için kuru temizlemeciye gönderin; bu çok maliyetli olmaz, ancak Ritz’e yakışır canlı bir pürüzsüzlük yaratır. Ayrıca yumuşak bir tiftik veya bir alanın koluna atılan kaşmir gibi diğer şehvetli kumaşları yatak odasının her yerine ekleyebilirsiniz.

Genel Kültür