Gümüş Bileklik Fiyatları

Gümüş Bileklik Fiyatları

Birçok firma ürünlerinin, gümüş bileklik fiyatları hususunda ucuz olduğunu görürüz. Bunun ana sebebi, aslında takının hakiki gümüş olmamasıdır. Bu noktada dikkat edilecek bazı konular vardır. Bunlardan ilki gümüşün hakiki olup olmamasıdır. Çünkü bu tarz üretim yapan firmalar, hakiki gümüş kullanmak yerine, gümüş kaplama üretim anlayışıyla üretimlerini sürdürürler. Bu durum da doğal olarak gümüş takıların ucuz olmasına sebep olur. Gümüş kaplama takılar, zaman geçtikçe miadını doldurur. Soyulmalar ve kararmalar gerçekleşir. Bu tarz ürünlerde oluşan kararmalar, gümüş parlatıcıları ile parlatılamaz. Çünkü işlem uygulanırken kaplamalarda, soyulmalar gerçekleşebilir. Bu durum, ne yazık ki takının orijinal tasarımını bozarak kötü görünmesine sebep olur. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına, bütçenize uygun hakiki gümüş bileklik üreten firmaları tercih etmeniz gerekecektir.

Gümüş ürünlerinin fiyatları ayarına göre belirlenir. Gümüş 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar şeklinde sınıflandırılır. Ayar miktarı artıkça fiyatı da katlanır. Çünkü, ayar rakamları, gümüş üretilirken 1000 kilogram gümüşte ne kadar saf gümüş olduğunu belli eder. Geri kalan miktar, alaşımdan oluşur.

Gümüş Fiyatı Değişkenleri

Gümüş her noktada, değişiklik gösteren bir fiyata sahip olduğu için gümüş fiyatı değişkenleri konusuna değinmekte fayda vardır. Bu noktada üç değişken önem taşır. Bunlardan ilki yukarıda da bahsettiğimiz gümüş ayarıdır. Gümüş ayarına göre fiyatı da artan bir madendir. İkinci husus, tasarımsal detaylardır. Tasarımlar detaylandıkça işçilik ve işçilik kalitesinde artış yaşanacaktır. Emek ne kadar fazlaysa fiyat da bir o kadar fazla olacaktır. El emeği takılarda bu durum daha etkili olmaktadır. Üçüncü ve son husus ise, takıda kullanılan gümüş miktarıdır. Bu değişkenler, gümüş bileklik fiyatları konusunu doğrudan etkiler.

Detaylı bilgi almak için https://blog.klasgumus.com/gumus-bileklik-fiyatlari/ adresini şimdi ziyaret edin.

Moda ve Yaşam