Gucci, dijital moda filmi festivalini duyurdu: GucciFest

Gucci, dijital moda filmi festivalini duyurdu: GucciFest

Avrupa’da karantina ve kısıtlamalar tekrar başlarken Gucci, 16-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirikecek olan sanal moda filmi festivali olan GucciFest’i duyurdu.

15 yeni tasarımcının filmleri gösterilecek

Yedi bölüm halinde sunulacak olan mini dizi Ouverture of Something That Never Ended’in ilk çıkışı olacak. Sinema gösterisi Roma’da ve sanatçı Silvia Calderoni’nin etrafında dönüyor. Ayrıca Harry Styles, Billie Eilish, Jeremy O. Harris ve Florence Welch gibi marka elçilerinden oluşan VIP bölüme layık bir ekip de yer alıyor. Her bölüm GucciFest boyunca günlük olarak yayınlanacak.

Ouverture of Something That Never Ended, Michele’in Şubat ayında Milano Moda Haftası’nda bir gösteriyle başlayan ve Temmuz ayında Epilogue koleksiyonunun dijital sunumuyla sona eren “aşk üçlemesi” nin ardından geliyor. Michele, iki ay önce, Gucci’nin her yıl ürettiği moda şovlarının sayısını kalıcı olarak ikiye indirerek geleneksel moda takviminden kaçınma niyetini açıklayan bir mektup olan “Sessizlikten Notlar”ı kaleme almıştı. GucciFest koleksiyonu, bu hedefi ilk takip eden koleksiyon.

GucciFest ayrıca hepsi güçlü bakış açıları nedeniyle Michele tarafından seçilen 15 yeni tasarımcının moda filmlerini gösterecek: Ahluwalia, Shanel Campbell, Stefan Cooke, Cormio, Charles De Vilmorin, JordanLuca, Mowalola, Yueqi Qi, Rave Review, Gui Rosa, Rui, Bianca Saunders, Collina Strada, Boramy Viguier ve Gareth Wrighton.

Kaynak: yineblog.com

Moda ve Yaşam