Google Haritalar’ın Sokak Görünümü yenileniyor

Google Haritalar’ın Sokak Görünümü yenileniyor

Android için Google Haritalar’da yapılan bir güncelleme, uygulamaya bölünmüş ekran modu ekleyerek “Sokak Görünümü” deneyimini iyileştiriyor.

Yeni bölünmüş görünüme sahip kullanıcı arayüzü, bir harita işaretini bıraktıktan sonra Sokak Görünümü’nü açtığınızda otomatik olarak başlayacak. Ek olarak Sokak Görünümü’ne doğrudan bir konumun girişinden erişim sağlamanız halinde ise normal olarak tam ekran arayüzle karşılacaksınız.

Ayrıca yeni arayüzde sokak görüntülerinin yer aldığı yollar mavi renkle, kullanıcılar tarafından çekilen Fotoğraf Küreleri ise nokta olarak gösteriliyor. Aynı zamanda yeni gezinme yöntemi ile Sokak Görünümü‘nde gezinmenin oklarla ve sürükleyerek dolaşmaktan çok daha kullanışlı olduğu ifade ediliyor.

Ek olarak Street View bölünmüş ekranın, Google Haritalar’ın son sürümlerinde sunucu tarafında yapılan bir güncelleme aracılığıyla geniş çapta Android tarafından kullanıma sunulduğu belirtiliyor. Ancak güncelleme şu an için iOS‘ta yer almıyor. Son olarak Android tarafına yeni gelen güncellemenin uzun zamandır web’de mevcut olduğunu da belirtelim.

Kaynak: blog-genel.com

Teknoloji