Gölgeleme Filesi Nedir

Gölgeleme Filesi Nedir

Gölgeleme Filesi Nedir

gölgelik file fiyatları kullanılması ile var olan açık alanlarda vakit geçirebilmek daha mümkün hale gelmektedir. Gölgelik fileler genellikle açık alanlarda olan güneş ışığını kesmek ve bahçelerde geçirilen zamanın daha kaliteli ve konforlu olmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Açık alanlarda doğrudan güneşe maruz kalınması cilt hastalıklarına zemin oluşturur. Dolayısıyla zamanının büyük bölümünü bahçelerde geçirenler için oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Gölgelik fileler günümüzde hemen her alanda kullanılan file türüdür. Farklı modellerde ve boyutlarda üretilen bu ürünler sağlamlığı ve dayanıklılığı ile kullanıcıların tercih sebebidir. Bu ürünü kaliteli bir kumaştan üretilen firmadan temin ettiğinizde uzun yıllar gözü kapalı üründen sağlıklı verim alabilmeniz mümkündür. Yıllarca sorunsuz ve hiçbir şekilde deforme olmadan ürünü kullanabilirsiniz.

Gölgelik Filelerin Kullanım Alanları

Gölgelik filelerin kullanım alanları epeyce fazladır. Sadece bir alana gölgelik vermesi için değil hemen her alanda gölgelik filelerden yararlanılıyor. Gölgelik filelerin bu şekilde popüler olması da gölgelik fiyatları açısından fiyatların yükselmesine neden olabiliyor. Lakin kullanım alanları ve her alanda kurtarıcı ürün olması gibi durumlar değerlendirildiğinde fiyat farklılıkları makul bulunmaktadır. Gölgelik filelerin başlıca kullanım alanları:

 • Seralar
 • Tarlalar
 • Parklar
 • Açık spor alanları
 • Havuz kenarları
 • Balkonlar
 • Teraslar
 • Villa bahçeleri
 • Hobi bahçeleri
 • İnşaatlar
 • Açık hava etkinlikleri
 • Otoparklar
 • Hayvan barınakları
 • Açık konser alanları
 • Otellerin bahçeleri
 • Kafe ve restoranlar

Gölgelik filelerin bu denli yaygın bir şekilde kullanılması ile artık gerek işletme sahipleri gerekse müşteriler açık alanlarda gönül rahatlığıyla daha fazla zaman geçirebiliyorlar. Aynı zamanda seraların üzerini kapatmak için ve evlerin bahçelerinde yeşil çit duvar oluşturmak için de bu filelerden yararlanılıyor.

Gölgeleme Filesi Nedir?

Gölgelik file modelleri günümüzde oldukça revaçta olan gölgeleme sistemidir. Aynı zamanda bu gölgelik filelere gölgeleme filesi de denilmektedir. Gölgeleme fileleri genellikle 1 metre boyunda olup müşterinin isteği ile farklı boylarda da üretilir. Ayrıca müşterinin bu fileyi kullanacağı alana göre file ebatları, rengi ve özellikleri değişebiliyor. Gölgeleme fileleri genel manada üretim yapılan firmalarda gri, siyah ve yeşil renklerde üretiliyor.

Satın almak istediğiniz bir gölgeleme filesinden sağlıklı verim almak için mutlaka ürünün kalitesini değerlendirmelisiniz. Ardından fiyata bakmanız sağlıklı olacaktır. Zira ürünün kalitesi ve üretiminde kullanılan materyal iyi olduktan sonra zaten bu ürün sizin uzun yıllar boyunca sorunsuz ve deforme yaşanmadan kullanacağınız bir ürün olacaktır. Dolayısıyla sağlamlığı ve dayanıklı yapısı ile sık örme kumaştan üretilen bir gölgeleme filesi ile daha sağlıklı sonuçlar alabilmeniz mümkündür. Fiyat kısmı son aşama olarak değerlendirilmelidir. Gölgelik file sitesi üzerinden uygun fiyatlarla satışa sunulan gölgeleme filelerini değerlendirebilirsiniz. Gölgelik file top fiyatları hakkında siteden bilgi alabilirsiniz.

Bahçelik Gölgeleme Filelerinin Özelikleri

Bahçelik gölgeleme fileleri her türlü bahçelerde rahatlıkla kullanılır. Gölgelik filelerin en fazla kullanılan modeli hiç kuşkusuz ki bahçe gölgelikleri modelidir. Hemen her bahçeyi bu gölgeleme fileleri ile dilediğiniz gölgelikte bir yaşam alanına dönüştürebilir ve yaz günlerini sorunsuz şekilde bahçelerinizde geçirebilirsiniz. Ve yahut bahçenizde yetiştirmiş olduğunuz ürünleri bu filelerin vermiş olduğu destekle rahatlıkla olgunlaşan ürünleri toplayabilirsiniz. Fileler gerektiğinde toplama örtüsü olarak da görev yapmaktadır.

Bahçe gölgeliği modelleri arasında 55 gölgelik file fiyatları olan model öne çıkmaktadır. Bu modelde bir gölgelik file satın alırsanız güneşi %55 oranında engelleyebilirsiniz. Geri kalan %45’lik oranda yine güneş ışığı sızabilir. Fakat bu oran sizin D vitamini almanızı sağlar. Bu kadar bir oran farklı cilt hastalıklarına neden oluşturmaz. Aksine insan vücudunun güneşe de ihtiyacı vardır.

95 Gölgelik File Güncel Fiyatları

file fiyatları 2023 yılı diğer yıllara kıyasla farklılık göstermektedir. Zira son dönemlerde yaşanan dalgalı ekonomi koşullarından dolayı fiyatlar geçmiş yıllara göre yükselme yaşamıştır. Fakat üründen alınan verimin büyük ölçüde yıllar boyunda sürdüğünü düşündüğümüzde aslında fiyat yükselişlerinin çok ta önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Ürünler sağlamlığı ve dayanıklılığı ile uzun seneler olumsuz hava koşullarında dahi kolaylıkla deforme olmayacak şekilde üretilir. Dolayısıyla kaliteli bir materyalden üretilen gölgelik file satın almak istiyorsanız Gölgelik file sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sipariş oluşturabilirsiniz.

Genel Kültür