En Büyük Grand Slam Tenis Turnuvaları Nelerdir

En Büyük Grand Slam Tenis Turnuvaları Nelerdir

En Büyük Grand Slam Tenis Turnuvaları Nelerdir?

Fransız Açık en ünlü tenis turnuvasıdır ve 1891’den beri düzenlenen en eski turnuvadır. Fransa’nın Paris kentinde bulunan bir Kort Roland Garros’ta düzenlenen bu şampiyona da Fransa’nın ulusal takviminde prestijli bir yere sahiptir.

Mayıs ayının sonundan Haziran ayının başlarına kadar düzenlenen bu turnuva, dünyanın her yerinden hayranları kendine çekiyor. Aynı zamanda televizyonda dünya çapında milyonlarca kişiye yayınlanmaktadır. Finallerden birine tanık olmak, diğerlerinden farklı bir onur olurdu. Bu prestijli turnuvada bir şampiyonluk kazanmanın, herhangi birinin kariyerini ilerletmede çok ileri gideceğine bahse girebilirsiniz. Ayrıca, bu unvanı kazananların, zaferlerinin kendilerine getirdiği beğeniden zevk alacaklarına da bahse girebilirsiniz. Tenis raketi kullanımında buraya katılan sporcular profesyonel konumdadır.

Wimbledon Şampiyonası

Wimbledon Şampiyonası haklı olarak dünyanın en prestijli tenis şampiyonası olarak ün kazandı. Bu yarışma 1877’de orijinal adı ‘All-England Lawn Tennis Championships’ altında başladı. 1906’da eski bir şampiyonun eski arkadaşı Lord Wimbledon’ın kendi sahasında kaybetmesine izin vermediğini söylemesi üzerine 1906’da isim ‘Wimbledon’ olarak değiştirildi. Bu nedenle ‘Wimbledon’ adı verildi. Tenis ayakkabıları bu süreçte sizlere ayrıcalıklar sağlayan önemli ekipmanlar arasında yer almayı başarıyor.

Bu yarışma, Londra, İngiltere’de bulunan All England Lawn Tennis – Croquet Club’daki çim kortlarda yapılır. Zamanla hayranlar burayı ‘The All England Lawn Tennis Ground’ veya kısaca AELTC olarak tanımaya başladılar. Güneybatı Londra’daki konumu nedeniyle, AELTC ‘Kraliyet Parkı’ olarak bilinir. Ayrıca kraliyet ve hükümet ile ilişkileri vardır; her ikisi de vergi indirimlerini sürdürmek için para verdi ve daha düşük gelirli seyirciler için sübvansiyonlu biletler verdi. Tenis çantaları ekipman koyma konusunda etkilidir.

Bu turnuva birkaç günlük bir süre içinde gerçekleştiğinden, ATP World Tour dünyanın en iyi tenisçilerini bir hafta süren yarış kurslarında bir araya getiriyor. Oyuncular, çarşambadan pazar sabahına kadar maçlarını yapabilmek için salı günü gelmeye başlar. Bu maçlar, binlerce seyircinin bulunduğu tribünlerle özel olarak inşa edilmiş kortlarda oynanır; bu maçlar televizyon ve internet üzerinden yayınlanıyor ve herkes bu tarihi turnuvaları evinde veya iş yerinde izleyebiliyor.

Bu maçlar her gün sona erdikten sonra, oyuncular başka bir yorucu maç gününe başlamadan önce iyileşirler. 176 oyuncunun tamamı maçları için kaydolduğunda, ki bu birkaç hafta sürebilir, spor tarihinin en çok izlenen etkinliklerinden biridir

Spor