Derinin Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Fark Ederiz

Derinin Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Fark Ederiz

Derinin kullanımı çok köklü bir geçmişe sahiptir. İnsanlığın en kullanışlı malzemeleri arasında sayılabilmektedir. Giyim trendleri, ayakkabılar ve aksesuarlar arasında yaygın olarak deri içerikli ürünlere denk gelebilmek mümkün olmaktadır. Veyer de deri ithalatı işlemlerini gerçekleştirerek, bu hususta pek çok farklı ürünün imal edilmesine katkı sağlamaktadır. Gerçek deriye dayalı olarak işlemleri gerçekleştirme noktasında da ön planda kalmaktadır. Ancak gerçek derinin sahte olan versiyonlarından ayırt edilmesi de son derecede önemli bir kriter olarak anlaşılmalıdır. Böylelikle derilerin daha uzun vadede kullanımı ve kaliteli olma hali de aktif bir biçimde ortaya çıkabilecektir.

Hakiki Deriler Nasıl Anlaşılır?

Piyasada gerçek derilerin sahte olan versiyonlarından ayırt edilmesi son derecede zordur. Veyer gibi yarma deri işlemleri yapan güvenilir firmaların dışında alım yapıldığında bu işlemleri gerçekleştirmek gerekebilecektir. Aksi takdirde suni ya da sentetik olarak adlandırılan derileri kullanmak gibi bir sonuç ortaya çıkacaktır. Bunun için bir dizi işlemleri gerçekleştirmek bir hayli önemli bir konumda sayılabilecektir.

  1. Nem Testi

Derilerin hakiki olup olmadığını anlama konusunda nem ve sıvı testi kullanılabilir. Hakiki deri suyu emeceğinden ötürü suni deriden rahatlıkla ayırt edilmesi hali ortaya çıkabilecektir.

  1. Hakiki Derilerde Çizikler Bulunur

Gerçek deriler, hayvanların postlarından imal edildiğinden ötürü kırışıklıklar ve çizikler görülebilecektir. Bu tip kusurlar da hakiki derinin temel göstergelerinden bir tanesi olarak görülebilecektir. Aynı desenler yapay derilerde görülmeyecek ve bu durum da sentetik olduğunun temel göstergeleri arasında sayılabilecektir.

  1. Koku Testi

Hakiki derilerin kokusu genel olarak doğal ve küflü biçiminde ifade edilmektedir. Öte yandan tabaklama işlemleri esnasında birtakım kimyasal maddeler kullanılacağından ötürü farklı bir koku daha ortaya çıkabilecektir.

Hakiki derilerden emin olunmaması halinde Veyer gibi sadece deri üzerine işlemler yapan firmalara yönelmekte fayda vardır. Toptan deri işlemlerini gerçekleştiren Veyer ile beraber sahte derilere maruz kalmak gibi bir sonuç ortaya çıkmayacaktır. Kaliteli ve hakiki derilere dair işlemler yaparak, bu şekilde hizmet veren bir firma olmasına bağlı bir biçimde kullanıcıların aradıkları şartları sağlayabilecektir.

Moda ve Yaşam