Dallasın Efsanesi Luka Doncic Kimdir Kaç Yaşındadır Nerede Doğdu Kariyeri

Dallasın Efsanesi Luka Doncic Kimdir Kaç Yaşındadır Nerede Doğdu Kariyeri

Dallasın Efsanesi Luka Doncic Kimdir Kaç Yaşındadır Nerede Doğdu Kariyeri…

Luka Doncic, Sloven profesyonel basketbolcu ve NBA’de Dallas Mavericks takımında oynayan bir oyun kurucu ve şutör garddır. 28 Şubat 1999’da Ljubljana, Slovenya’da doğdu. Doncic, basketbol kariyerine 7 yaşında doğduğu şehrin takımı Union Olimpija’da başladı. betist

Doncic, 2015 yılında Real Madrid takımına transfer oldu ve burada kariyerinin en başarılı dönemlerini geçirdi. 2018 yılında NBA Draft’ında üçüncü sıradan Atlanta Hawks tarafından seçildi ancak daha sonra Dallas Mavericks takımına takas edildi. NBA kariyerinde kısa sürede yıldızlaşan Doncic, 2019-2020 sezonunda NBA Yılın Çaylağı Ödülü’nü kazandı. Ayrıca 2020-2021 sezonunda NBA All-Star maçına seçildi.

Slovenya Basketbol Takımında Oynuyor

Doncic, Slovenya milli takımında da başarılı bir kariyer sürdürüyor. 2017 EuroBasket’ta Slovenya milli takımıyla altın madalya kazandı ve turnuvanın MVP’si seçildi. Ayrıca 2019 FIBA Dünya Kupası’nda Slovenya milli takımında yer aldı.

Doncic, oyun görüşü, şut yeteneği, pas ve top taşıma becerileriyle bilinir. Kendisine “süperstar” ve “geleceğin yıldızı” gibi övgüler yapılmaktadır. Doncic, genç yaşına rağmen basketbol kariyerinde birçok ödül ve başarı elde etmiştir ve gelecekte daha da büyük başarılara imza atması beklenmektedir.

2021 Performansı Unutulmuyor

Doncic’in oyun tarzı ve performansı, NBA’de ve dünya basketbol sahnesinde büyük bir hayran kitlesi edinmesine neden oldu. 2021 NBA Playoffs’ta Mavericks’in Los Angeles Clippers’a karşı oynadığı 7. maçta, Doncic muhteşem bir performans sergileyerek 46 sayı, 14 ribaund ve 7 asistle oynadı ve takımının maçı kazanmasına yardımcı oldu.

Spor